Про бібліотеку

Вас вітає бібліотека 

Комунального закладу "Чугуївський ліцей №6 

імені тричі Героя Радянського Союзу І.М. Кожедуба"

 

Бібліотека працює з 8.00 до 16.00

       Вихідні дні – субота, неділя

Останній день місяця - санітарний


В

продовж багатовікової історії становлення і розвитку української освіти бібліотека була невід’ємною складовою навчального закладу. Існувала вона в «школі грамоти», що діяли при церквах з часу Київської русі, Острозькій та Києво-Могилянській академіях, братських школах, перших університетах, товариствах грамотності та навчальних закладах різних типів. З огляду на це, бібліотека відіграла значну роль в укладенні інтелектуального фундаменту нашого народу. 

Історія бібліотек нерозривно пов’язана з історією навчальних закладів. У 1946 році перший дзвоник покликав дітей на урок до Нашої  школи, і в цьому ж році почала свою роботу шкільна бібліотека. Фонд її складав 200 екземплярів, розмір приміщення - 6 квадратних метрів.

Бібліотекаря в школі не було через відсутність класів-комплектів, і за сумісництвом цю посаду до 1969 року виконувала бухгалтер Чернишова П.С..

З 1 січня 1969 року бібліотекарем була прийнята Кочурова В.І., вона працювала до 6 серпня 1971 року. Валентина Іванівна згадує, що літератури в бібліотеку надходило дуже мало. Школа була восьмирічною. Фонд бібліотеки в 1971 році складав 2000 екземплярів.

У вересні 1971 року бібліотекарем  за сумісництвом була призначена Гриценко Н.Д. і працювала вона до вересня 1974 року. Незважаючи на складні умови в бібліотеці організовувалися виставки, проводилися свята, літературно-музичні ранки.

У вересні 1974 року бібліотекарем по сумісництву була призначена Поправко Валентина Дмитрівна, яка пропрацювала в школі тридцять років. Книжковий фонд в ті часи складав 2800 екземплярів, він був розставлений на одному стелажі й у приміщенні розміром 9 квадратних метрів. За наказом Міністерства освіти в 1975 році в школі почав створюватися фонд підручників. Школа переходила на безкоштовне користування підручниками.

У 1978 році школа №6 стала дев’ятирічкою й у цьому ж році була введена ставка бібліотекаря.

У серпні 1982 року школу очолив Кришталь Микола Іванович. З приходом нового директора почалася реконструкція школи і для бібліотеки виділили клас площею 24 квадратних метри, шефами були виготовлені 8 стелажів. За рахунок бюджету поповнювався фонд методичної і художньої літератури і фонд підручників. У школі проводилися літературно-музичні години, вечори, виставки новинок, бібліографічні огляди, свята "Живи, книга!".

Школа розташовувалася в дуже старих будинках, побудованих у 1825 році, кількість учнів збільшувалося і з величезними труднощами розпочалося будівництво нової школи. Всіх учнів і педагогічний колектив на три роки приютила в своїх казармах військова частина.

Важкі умови були для роботи бібліотеки в роки будівництва. У казармі в пристосованому приміщенні були відсутні вікна й опалення, постійно протікав дах, але й у цих умовах бібліотека працювала. Всі учні були цілком забезпечені підручниками і літературою.

У 1993 році школа одержала статус загальноосвітньої середньої школи І-ІІІ ступенів. Виникла проблема недостачі підручників для 10-11 класів. Усі середні школи міста з 1985 по 1993 роки одержували в достатній кількості  підручники і програмну літературу, а школа №6 була дев’ятирічною і тому бібліотека не комплектувалася літературою для 10-11 класів.

У 1994 році була готова до прийому учнів перша частина нової школи, але бібліотека знаходилася в тій частині школи, що добудовувалася. Фонд літератури і підручників розташували в двох маленьких кімнатах.

У 1995 році були введені в експлуатацію всі приміщення школи. Бібліотека розташувалася в новому приміщенні на третьому поверсі.

Загальна площа бібліотеки 85 кв.м. Читальний зал і абонемент – 50 кв.м. , на двадцять робочих місць і книгосховище - 35 кв.м. Є сховище для підручників - 12 квадратних метрів.

Школа працює в одну зміну, дуже зручно для проведення заходів.

Розповідаючи про бібліотеку шостої школи не можна не згадати Поправко Валентину Дмитрівну, яка пропрацювала тут більше тридцяти років. Вона була не тільки бібліотекарем, а справжнім наставником дітей, надійним помічником вчителів, завжди користувалася повагою, довірою і авторитетом у батьків учнів. Ні один шкільний захід не проходив без неї. Валентина Дмитрівна завжди була бажаним учасником класних годин, зустрічей, свят, літературних вечорів. Книжкові виставки, стінні газети, літературні вікторини, теплі душевні бесіди – все для дітей.

Ініціативна, творча, невтомна  в роботі – такою її пам’ятає педагогічний колектив і учні  школи.

Зберегти і примножити її надбання актив школи і бібліотекар, яка працює з квітня 2007 року, вважають за необхідне. 


 

Сьогодні   в нашій бібліотеці можна:

 - взяти цікаву книгу;

 - розповісти про книгу, яка сподобалась;

 - підготувати доповідь, повідомлення або презентацію;

 - знайти в мережі Інтернет потрібну для навчання інформацію;

 - почитати журнали та енциклопедії;

 - виконати домашнє завдання.





 

 




Немає коментарів:

Дописати коментар