21 грудня 2020

Святкова подорож зимовими лабіринтами

 Учні 6-Б класу здійснили "подорож" зимовими святами. 

Вікторина "Зимова круговерть" зацікавила дітей. 

Шестикласники склали (проголосували) рейтинг, на їх погляд, найбільш захоплюючих новорічних та різдвяних фільмів:

1. Один вдома

2. Грінч

3. Снігова Королева

4. Морозко

5. Три горішки для Попелюшки



16 грудня 2020

19 грудня - День святого Миколая

 

Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.

А в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки.

В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.

19 грудня діти чекають з нетерпінням, заздалегідь вчать вірші й пісні та пишуть листи Святому Миколаю. 

Тож пропонуємо добірочку віршів та пісень до Святого Миколая – якщо не вивчити, то хоч почитати та створити передсвятковий настрій.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



 
 
 
 
 

09 грудня 2020

В Україні з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства".   В ці  дні є багато визначних дат, які тією чи іншою мірою стосуються прав людини. Кампанія розпочалася 25 листопада – це Міжнародний день захисту жінок від насильства, і закінчиться 10 грудня, у День прав людини.

Протягом двох  тижнів у читальній залі бібліотеки демонструється  виставка друкованих матеріалів «Мій улюблений світ без насильства». Учні 7-8 класів переглянули виставку та познайомилися з її матеріалами.

 


01 грудня 2020

Жити в світі, в якому є ВІЛ

   СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту – важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), яке пошкоджує імунну систему людини, і таким чином знижує опірність організму проти будь-якого захворювання.

             Згідно з офіційними статистичними даними за період 1987 — травень 2019 р., у країні офіційно зареєстровано 341 084 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема 114 487 випадків захворювання на СНІД і 49 751 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

             Станом на 01.04.2019 у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебувало 142 076 ВІЛ-інфікованих громадян України (показник 336,5 на 100 000 населення), зокрема 46 987 хворих із діагнозом «СНІД» (111,3).

             Головним інструментом профілактики є всебічні знання про хворобу, шляхи інфікування та чинники, що сприяють цьому, а отже, з'являється можливість захистити себе, зменшити шкоду від ВІЛ для особистості та суспільства.

            Тому з профілактичною і просвітницькою метою 1 грудня 2020 року в бібліотеці НВК №6 проведено просвітницьку бесіду  для учнів 6-А  класу під назвою «Жити в світі, в якому є ВІЛ» з питань профілактики ВІЛ/СНІДу та формування толерантного ставлення до хворих на ВІЛ. У ході бесіди було привернуто увагу дітей до матеріалів, розташованих на виставці.

           

Символ боротьби зі СНІДом - червона стрічка, вона символізує розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі. Тому наприкінці заходу учні отримали червоні стрічки як символ розуміння та моральної підтримки хворих на СНІД та толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих.